Jak počítáte kalorický výdej? | ZONE4YOU
733 735 373 info@zone4you.cz

Už o tom na blogu v článku 5 malých porcí denně…. nebo ne? psala Lucia. Na naší cestě za ideální (anebo zkrátka jen hezčí) postavou je hodně důležitý poměr přijaté a vydané energie. Ta přijatá je „jasná“, stačí zadat např. do kalorických tabulek (které mimochodem nedávno spustili novou verzi své aplikace) všechno co sníme a zkontrolovat součty.

Jak ale měřit vydanou energii? Odhadem? Rozhodně ne, i když to hodně lidí běžně dělá. Je docela zbytečné trávit denně čas pečlivým zapisováním všeho co se objeví na mém talíři, a nepřemýšlet při tom, jak správně změřit energetický výdej. Existují na to sice taky tabulky, ale stejně jako nejsou dva lidé stejní, ani jejich spalování nefunguje stejně.
Velmi důležitými faktory pro přesný výpočet energet. spotřeby jsou věk, pohlaví, výška, hmotnost a (nikoliv jenom, ale především) tepová frekvence. Ale hlavně, neviděl jsem ještě tabulku, kde by tyto všechny veličiny byly zohledněny a pokud existuje, asi nikdo nebude otrocky počítat a dosazovat po každé pohybové aktivitě.

Řešením pro přesné určení vydané energie je měřič tepové frekvence. A ideálně ten, který o nás ví vše co pro správný výpočet vědět potřebuje, a je plně automatický, abychom každý pohyb (a já doufám, že jich týdně zvládnete opravdu hodně) nemuseli ručně zapisovat.

Proto v klubu ZONE4YOU používáme Myzone. Je to hračka pro velké děti. Je to automatický tréninkový deník. Je to ohromná motivace, ať už se porovnáváte s někým nebo „jen“ sami se sebou.

Podrobněji si tuhle užitečnou službu představíme příště, dnes jen pár náhledů z programu.

Foto 1 – úvodní obrazovka s přehledem aktivit za vybraný měsíc a aktivity za jednotlivé měsíce
Foto 2 – detailní měsíční přehled pohybových aktivit (leden 2018)