Osobnosti ve fitness klubu ZONE4YOU

Dušan Vitázek (* 29. září 1980, Trenčín) je brněnský divadelní herec. Vystudoval JAMU. Od 1. března 2005 je členem Městského divadla Brno. Za svůj herecký výkon v muzikálu Hair dostal roku 2004 Cenu Thálie. V anketě Křídla, kterou každý rok pořádá Městské divadlo Brno, získal cenu za nejoblíbenějšího herce sezóny 2010/2011. Od března 2011 je členem fitness klubu ZONE4YOU.

Dušan Vitázek v ZONE4YOU

Rozhovor s Dušanem Vitázkem vedla v létě 2011 Jana Bilová, manažerka klubu Z4Y.

Dozvěděli jsme se, že jsi opět nominován na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v muzikálu Jekyll a Hyde.

Představení jsem viděla a musím Ti vystřihnout poklonu. Tvé ztvárnění hlavní role je krásné, ale navíc vypadá fyzicky velmi náročně. Musel jsi se na ni nějak speciálně připravovat?

Celý život! :-) Samozřejmě, ne, že bych se celý život připravoval jenom na tuhle roli.... Je to, jako když se škrábete na hory - ty se vás taky neptají, co jste dělal poslední dva měsíce.

Která role pro Tebe byla z hlediska fyzičky nejnáročnější a z jakých důvodů?

Asi role Berta v Mary Poppins. Zhubl jsem do ni 6 kilo, abych byl obratnější ve stepařských choreografiích. Pořád v téhle roli skáču, hopsám, vysím hlavou dolů, do toho zpívám a stepuju, běhám po schodech... Na konci choreografie Step in time je mi doslova na zvracení a pálí mě v plicích - a to jsem nekuřák a sportovec :-)

Chodíš cvičit pravidelně? Kolik času věnuješ tréninku?

Neumím si představit, že bych u zkoušení Mary Poppins nebo Jekyll a Hyde ještě chodil pravidelně na trénink. To už bych se asi rozpadl na prach. Ale když zrovna nezkouším taneční nebo jinak náročný muzikál frekvence jakéholiv cvičení určitě zvyšuju.

Jaké aktivity v našem fitness klubu ZONE4YOU jsou Tvé nejoblíbenější?

Baví mě squash, sauna, fitness trénink. Ještě jsem ale v ZONE4YOU nezkusil všechno, takže mám co dohánět!

Musíš si kvůli své profesi držet štíhlou linii? Hubnul jsi kvůli některé z rolí?

Na Berta jsem zhubl z 92 kg na 86 kg a na tuhle sezonu plnou "Zvířat" jsem se vrátil na 91 kg, abych byl pořádnej a stál nohama klidně a pevně na zemi :-) Když jsme pak ale o Vánocích mezi Kráskou a zvířetem a Jekyllem a Hydem hráli několik představení Mary Poppins, připadal jsem si, že mám tunu!

Jsi zastáncem zdravé stravy? Má smysl podle Tebe užívat doplňky stravy?

Jsem zastáncem pestré a pravidelné stravy. V určité fáze tréninku má podle mě užívaní doplňkú určitě smysl, protože může dojít k tomu, že si člověk tréninkem spíš ubližuje, než že by někam rostl. Odborník ale nejsem. Já sám mám takový metabolizmus, že mi dělá problém udržet si váhu, aniž by mi klesala a to i bez tréninku, natož pak když začnu cvičit.

Zdá se, že jsi neustále v jednom kole, jak relaxuješ a načerpáváš novou energii?

Když je čas, vyjedu do hor. Když je jenom chvilka, sportuju v blízkosti domova a taky si dávám různý kutilský úkoly, jakože postavím sám verandu nebo vestavěnou skříň - to mě vyčistí hodně... :-)

Čeká Tě v nejbližší době nějaká další zajímavá role nebo práce? Co připravovaný muzikál Divá Bára?

No, momentálně nacvičujeme opravdu Divou Báru, já konkrétně postavu Myslivce. Právě jsme vpluli do poslední fáze - generálkového týdne - tak to snad půjde hladce. Dál zatím nevím konkrétně. Vím, že další premiéra je hra Pokrevní bratři a pak ještě Baron Trenk na biskupském dvoře záčátkem července.

Jak na Tebe působí Tvá zvyšující se popularita? Máš nějaké speciální fanoušky?

To nevím, ke mě se každý fanoušek chová jako by byl můj speciální... :-) Na mě jsou všichni pořád hodní, takže nepociťuju žádnou změnu.
Jindřich Weiss je dvojnásobný mistr ČR v plážovém volejbale. Mistrovství ČR vyhrál v minulosti kromě plážového volejbalu i ve veslování a šestkovém volejbalu. Profesně pomáhá rozvíjet inovační podnikání na jižní Moravě v Jihomoravském inovačním centru. Spokojeným členem ZONE4YOU je od roku 2012.

Jindra Wies  ZONE4YOU fitness klub

Jindru zpovídal Jaroslav Kaleta, sportovní a projektový manažer klubu Z4Y.

Jak Ti v individuální fyzické přípravě pomáhá ZONE?

Od té doby, co sem chodím, nemusím řešit sebemotivaci pro trénink fyzické přípravy. Společnost profesionálních trenérů a několika spolucvičících něžného pohlaví mi nedovolí se flákat. Z nabídky společných aktivit si vždy vyberu a pravidelně využívám relax zónu. Jsem rád, že aktivity v ZONE podporují všestrannou přípravu. Nechci dopadnout jako rodiče, kteří si za minulého režimu díky jednostrannému drilu v centrech vrcholového sportu nevratně zhuntovali tělo.

Jindra Wies  ZONE4YOU fitness klub

Které aktivity máš nejradši?

Nejčastěji chodím na lekce Total body a Cross trénink. Pro balanční kompenzaci využívám cvičení na Bosu. Nejraději se vyblbnu na hodinách Martina (Eno Akpana). Osvědčila se mi také spolupráce s kondičním trenérem Alešem Trubirohou.

Co dělá takový plážový volejbalista v zimě?

Kromě toho, že se snažím co nejvíce potrénovat fyzičku, tak se účastním seriálu zimních turnajů, které se pravidelně konají v krytých halách v Praze. I v Brně máme jednu, takže pravidelný kontakt s míčem a pískem neztratím. Na pobyt v Brazílii nebo Jižní Africe ale bohužel není ani čas ani peníze.

Věnuješ se plážovému volejbalu profesionálně?

Na to bohužel u nás nejsou podmínky. Já jsem se již před lety rozhodl, že radši budu studovat a pokusím se najít zajímavou práci, která mě dlouhodobě uživí. To se mi povedlo a vrcholový sport je chtě nechtě až na druhém místě.
MVDr. Libor Minařík (* 1957, Brno) je bývalý profesionální kulturista, sedminásobný mistr Československa, dvojnásobný mistr Evropy a dvojnásobný vicemistr světa. Začínal gymnastikou, ale později u něj vyhrála kulturistika. Kromě významné sportovní kariéry "stihl" vystudovat Vysokou školu veterinární. V klubu ZONE4YOU ho můžete potkat prakticky denně už několik let.

Libor Minařík v dobách svych největších úspěchů Libor Minařík v dobách svych největších úspěchů Libor Minařík v dobách svych největších úspěchů Libor Minařík v dobách svych největších úspěchů
Pavla Vitázková (* 1978, Brno) za svobodna Ptáčková, je česká filmová a divadelní herečka. Je manželkou divadelního herce Dušana Vitázka (taktéž našeho člena), mají dceru Barboru. Pavla je známá z rolí v televizních pohádkách a seriálech, od roku 1997 je v angažmá Městského divadla Brno. Členkou ZONE4YOU je od roku 2014.

Pavla při tréninku Pavla při tréninku Pavla při tréninku
Karel Hanika (* 1996, Brno) je český motocyklový závodník, mistr Evropy v kategorii Moto3 z roku 2013. Závodit začal již v šesti letech, v roce 2012 se stal stálým účastníkem motocyklového podniku Red Bull ROOKIES CUP, který je juniorkou pro seriál závodů MOTO-GP. V této své premiérové sezóně obsadil celkové vynikající 3. místo.

Z medailonku Karla HanikyZavolejte 733 73 53 73 nebo nám napište!
Označené* položky jsou povinné.
Otevřeno
Pondělí 600 - 2200
Úterý 600 - 2200
Středa 600 - 2200
Čtvrtek 600 - 2200
Pátek 600 - 2100
Sobota 800 - 2100
Neděle 800 - 2200
Jak se k nám dostanete
Mapa

třída Generála Píky 2026/11
613 00 Brno-Černá Pole


Recepce a rezervace: 548 22 10 10
Přihlásit